Runový kalendář

25. listopadu 2012 v 14:24 | Rezavá bestie |  Runy & pohanství
Nudím se. Nastal čas dlouhých večerů, kdy i rezavé bestie zalézají do pelechů s poháry horkého vína se skořicí. znuděné a unavené přesně jen natolik, aby se jim chtělo něco cvakat na klávesnici. Povídky jsou všechny ve stádiu "rozepsané", či "uležet!" a grafomanie si přeje pár obětí. Tak to zkusíme...

Co jsou to runy můžete snadno najít třeba na http://cs.wikipedia.org/wiki/Runy - o detailech se tu rozepisovat nebudu.
Ano, k Novému runovému roku daleko. Nebudu ani začínat tak, jak bych měla. Fehu je daleko... začnu runou, jejíž čas přijde za pár dní. A budu pokračovat přesně tak, jak by se slušelo - vždy, před časem nějaké runy o ní přidám článek. Na rok je vystaráno...

Ale co, k důvodu:
S runami žiju už pár let. Radím se s nimi o sobě i okolí, nosím je v kabelce jako standardní vybavení vedle šminek, klíčů a telefonu. Vzala jsem je do svého života jako důležitou součást. V začátcích jsem měla zásadní problém - najít něco, podle čeho vykládat významy.
Je to bída. Nikde nic a když něco, moc se tomu nedá věřit. Sluníčkové stránky skrývají negativní významy ostrých hran a naučit se používat runové kletby (bez knížek, které se dají potkat jednou za dva roky a to jen v případě, že máte notnou dávku štěstí) je zhola nemožné. Pokud nemáte dobrou intuici a nenačíte se s runami pracovat. Naštěstí jsem si přivlastnila oboje.

Některé moje názory se nebudou shodovat se základní etikou, morálkou a podobnou prašivinou dnešní společnosti.
Má slova neberte jako nutnou pravdu, ale možný "odpich" k vlastnímu poznávání. Žádný systém nebude fungovat, pokud v něm nenajdete vlastní cestičky.
Ale o tom později...
Čas runy Isa se blíží...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama