Runa Isa

25. listopadu 2012 v 16:13 | Rezavá bestie |  Runy & pohanství

Isa

Význam: Led, zima, klid, stagnace
Runa se váže k norně Verdandi (minulost), obryni Skadi (lovkyně z Jötunheimu) i světu Niflheim.
Její čas nadchazí s prvním sněhem, datově na 14 dní následujících po 28. listopadu.

V severské mytologii a runových výkladech je Isa vnímána jako poměrně negativní prvek, zimní období bylo pro naše předky těžkým časem, příroda usíná a bez zásob a ohně nelze přežít. Stejně jako mnozí bohové a bohyně došli újmy po sporu s obry z jinovatky.

Jak jsem zmínila, Isa je ale naopak souvztažná se světem Niflheim - prapůvodním světem, který dal spolu s Múspelheimem život první bytosti, obru Ymimu.
Taková se dá vnímat jako runa počátku, pramatka a tedy i pozitivní síla vzniku nového, kdy po dlouhé zimě přichází nový začátek.

Pro stabilnější jedince je Isa dokonalým společníkem k meditaci - díky svému významu klidu dokáže člověka zavést až do stavu reálného nevědomí, kdy - ač víte, že jste vzhůru - k vám žádné podněty z vnějšího světa nepřichází a můžete se ta plně sustředit na svůj cíl.
Naopak osoby labilnější povahy (nebo alespoň ty, které nejsou schopny dobré sebekontroly) mohou snadno dojít k úhoně - riziko, že se člověk zcela odtrhne od vnějšího světa a zůstane utopený někde mezi hlubokou meditací a realitou, je víc než reálné. Takový stav se pak může projevit skoro jakkoliv: od hluboké introverze až po naprostou derealizaci, kdy si jedinec neuvědomí nebezpečí ani ve chvíli, kdy se k němu řítí splašený kamion.

Pokud se však s runou naučíte zacházet, je společníkem, který vás provede po netušených hlubinách mnoha zvláštních světů. Od Niflheimu až po legendární Thule, krajinu ledu a bílých vlků...

Runové kletby, jejíchž působení má být dlouhé a urputné je dobré zakončit právě Isou - zmíněné aspekty si tak velice dobře pojistíte.
V dalších významech je pak dobré ji použít ve chvíli, kdy si přejete ustrnutí cíle na jisté věci, kterou určíte runou Ise předchízející.

Při vykládání můžete s Isou počítat jako s mrtvým bodem - je důležité vnímat vztahy s okolními runami (napřiklad Isa a Sowilo mohou značit spokojené pokračování vztahu i potomky, ale Isa a Nauthiz naopak těžko překonatelné problémy, kdy bude lepší vztah ukončit).
Nic není černobílé a u této runy to platí dvojnásob...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mirkadown Mirkadown | E-mail | Web | 28. července 2018 v 4:24 | Reagovat

Peels help to escape from of all old amendments of the skin layer. Procedures effective at any time, adapted for skin of any species. After superficial peeling disappear small wrinkles, skin becomes young, smooth. Adaptation – 3 days. an Average peeling effectively copes wrinkles (expression, old, smoothing minor scars, eliminates freckles.
Adaptation – 7 days. Deep peeling performing in the beauty clinics. This is most efficient procedure, however requires long term rehabilitation – about four weeks.
<a href=http://chemicalpeel.in/chemical-peel-before-and-after>chemical peel before and after photos</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama